Państwo Aniela i Jan Wera
Mieszkają w Przymuszewie. Ślub zawarli 18 grudnia 1960 roku w Konarzynach. Państwo Wera są rodzicami Andrzeja i Mirosławy. Doczekali się piątki wnuków i piątki prawnuków. Pani Aniela pracowała w nadleśnictwie jako księgowa. Pan Jan był pracownikiem fizycznym w lasach państwowych. Dom i rodzina to oczko w głowie Państwa Wera.
Państwo Zofia i Jan Gostomscy
Para poznała się przez swoich krewnych. Ślub zawarli 23 listopada 1963 roku w Starogardzie Gdańskim. Zamieszkali w Czyczkowach. Doczekali się piątki dzieci, trzech córek i dwóch synów. Jeden z synów przejął gospodarstwo rolne po rodzicach. Państwo Zofia i Jan są szczęśliwymi dziadkami piętnaściorga wnucząt, doczekali też pierwszego prawnuka. Na co dzień Państwo Gostomscy zajmują się hodowlą drobiu. Ważne miejsce w ich życiu zajmuje rodzina i dom.
Państwo Felicja i Gerard Rekowscy
Związek małżeński zawarli w Brusach 17 stycznia 1964 roku. Wychowali dwóch synów Jana i Grzegorza, oraz doczekali się dwóch wnuków. Pracowali w Zakładzie Las Brusy. Pani Felicja chętnie zajmuje się domem i gotowaniem. Pan Gerard lubi oglądać telewizję, zwłaszcza kryminały. Sekretem ich związku jest wzajemne wybaczenie.
Państwo Janina i Roman Libera
Małżeńską podróż rozpoczęli 8 lutego 1964r. Zamieszkali w Brusach. W ciągu pięćdziesięciu lat pożycia małżeńskiego rodzina Państwa Libera znacznie się powiększyła. Małżonkowie wychowali sześć córek, jednego syna, doczekali się dwadzieścioro dwoje wnucząt oraz troje prawnuków. Pan Roman pracował jako maszynista. Pani Janina zajmowała się domem. Sekretem zgodnego życia małżeńskiego jubilatów jest miłość i rozsądek.
Państwo Stanisława i Norbert Gromowscy
Pobrali się 10 lutego 1964 r. w Brusach. Zamieszkali w Kosobudach Wybudowanie. Wspólne życie spędzili prowadząc gospodarstwo rolne, zajmując się domem i opieką nad dziećmi. Wychowali siedmioro dzieci, w tym 4 córki i 3 synów, oraz doczekali się dwudziestu wnucząt. Pierwszy prawnuk Państwa Gromowskich jest w drodze.
Państwo Gertruda i Jan Matyszewscy
Jubilaci mieszkają w Kaszubie. Ślub zawarli 5 kwietnia 1964 roku w Leśnie. Prowadzą gospodarstwo rolne, hodują krowy, świnie, kury i kaczki. Państwo Matyszewscy swój czas poświęcają rodzinie i codziennym pracom domowym. Chętnie wybierają się na grzyby do lasu. Wędkowanie to hobby pana Jana. Małżonkowie wychowali piątkę dzieci. Czterech synów i jedną córkę. Rodzinę dopełnia dziewięcioro wnucząt. Na pytanie o sekret długoletniego pożycia, odpowiadają, iż w życiu są różne chwile, ale trzeba podejść do nich spokojnie.
Państwo Anna i Ambroży Pastwa
Pobrali się w Leśnie 18 kwietnia 1964 r. Mieszkają w Główczewicach skąd oboje pochodzą. Zajmują się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Chętnie spotykają się w rodzinnym gronie, a w potrzebie spieszą z pomocą. Hobby Pani Anny do robótki ręczne. Sekretem małżeńskim Państwa Pastwa jest zrozumienie.
Państwo Teresa i Roman Kosiedowscy
Sakramentalne „Tak” powiedzieli sobie w Karsinie 25 kwietnia 1964 roku. Zamieszkali w Małych Chełmach, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne. Gospodarkę przejął syn – zajmuje się hodowlą zwierząt. Jubilaci mają łącznie trójkę dzieci: Danutę, Zbigniewa i Henryka. Są też szczęśliwymi dziadkami. Mają pięć wnuczek i trzech wnuków. Doczekali się pierwszego prawnuka, ma na imię Marceli. Sekretem ich małżeństwa są zgoda i miłość.
Państwo Eugenia i Jan Zygmańscy
26 kwiecień 1964 roku to data zaślubin Państwa Zygmańskich z Brus. Pani Eugenia łączyła pracę w Zakładzie „Las Brusy” z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Pan Jan był pracownikiem kolei. Małżonkowie wychowali dwie córki: Mariolę i Wiesławę. Doczekali się trzech wnuków i jednej wnuczki. Najmłodszym w rodzinie jest prawnuk Oliwier. Państwo Zygmańscy wyjawili, iż ich sekretem na udane małżeństwo jest tolerancja.
Państwo Monika i Hubert Krzoska
Ślub zawarli w Konarzynach 26 lipca 1964. Zamieszkali w Brusach. Wychowali czwórkę dzieci: Grzegorza, Marię, Jana i Piotra. Doczekali się trzech wnuków i pięciu wnuczek. Państwo Krzoska są rencistami. Pan Hubert pracował na kolei. Pani Monika opiekuje się domem, w wolnym czasie chętnie wybiera się na grzyby i jeździ na wycieczki. Małżonkowie podczas uroczystości rodzinnych dzielą się z najbliższymi najmilszymi wspomnieniami.
Państwo Jadwiga i Henryk Kręccy
Państwo Kręccy z Małych Chełmów wstąpili w związek małżeński 10 października 1964 r. Dorobili się 3 dzieci w tym 1 syna i aż 20 wnucząt. Pracowali na własnym gospodarstwie rolnym, którym obecnie zajmuje się jedna z córek. Państwo chętnie wspólnie odpoczywają. Pani Jadwiga wolny czas spędza aktywnie w lesie, zbierając grzyby i jagody, dużo przyjemności sprawia jej czytanie książki i haftowanie. Pan Henryk interesuje się polityką, chętnie też wybiera się na wyprawy na ryby.
Państwo Stefania i Zygmunt Trzebiatowscy z Brus
W związek małżeński wstąpili 17 października 1964 r. w Brusach. Wspólnie wychowali czterech synów: Jarka, Adama, Piotra i Macieja. Obecnie mieszkają wspólnie z najmłodszym synem Maciejem. Są szczęśliwymi dziadkami 15 wnucząt, 10 dziewczynek i 5 chłopców. W przyszłym roku urodzi się pierwszy prawnuk lub prawnuczka jubilatów. Pani Stefania realizowała się jako gospodyni domowa, natomiast Pan Zygmunt pracował w przemyśle meblowym. Chętnie spotykają się w rodzinnym gronie. Lubią też prace w ogrodzie.
Pani Agnieszka i Pan Józef Drążkowscy z Kosobud
Para z Kosobud, która do sakramentu małżeństwa przystąpiła w Brusach 7 listopada 1964 r. Pan Józef pracował w budownictwie, Pani Agnieszka prowadzi dom, doskonale odnajduje się w kuchni zajmowała się gotowaniem, również na zamówienie. W wolnym czasie małżonkowie chętnie odpoczywają w rodzinnym gronie. Małżeńskie motto Państwa Drążkowskich to „W życiu jak z pogodą raz deszcz a raz słońce”.
Państwo Agnieszka i Stanisław Weltrowscy
Para mieszka w Brodzie. Na ślubnym kobiercu stanęli 7 listopada 1964 r. Państwo Weltrowscy są rodzicami piątki dzieci, dziadkami 18 wnucząt, doczekali się także prawnuka, któremu na imię Jaś. Małżonkowie prowadzili gospodarstwo rolne, którym obecnie opiekuje się syn. Pani Agnieszka w wolnym czasie chętnie wybiera się do lasu, a po powrocie sięga po ulubioną lekturę. Pan Stanisław natomiast wolne chwile wypełnia majsterkowaniem w warsztacie, a wieczorem chętnie zasiada do oglądania wiadomości. Zgodnie przyznają, iż zawsze mają czas by pomagać rodzinie. Jubilaci zdradzają, że sekretem ich małżeństwa jest wzajemna wyrozumiałość.
Państwo Halina i Jan Szmyt
Pobrali się 14 listopada 1964 r. mieszkają w Małych Chełmach. Wychowali dwóch synów Andrzeja i Edwarda. Andrzej ma czwórkę dzieci: Anię, Kamilę, Krystiana i Rafała. Edward trójkę: Natalię, Iwonę i Pawła. Małżonkowie podsumowali jubileusz zdaniem: „I dobre i złe chwile przejść wspólnie, okazywać sobie wzajemnie tolerancję”
Państwo Wanda i Kazimierz Kunda
Małżonkowie mieszkają w Młynku. Do sakramentu małżeństwa przystąpili w Leśnie 14 listopada 1964r. Pani Wanda i Pan Kazimierz są rodzicami dwóch córek Grażyny i Marii. Doczekali się trojga wnuków i jednej wnuczki. Pan Kazimierz pracował zawodowo w lesie, oraz jako motorniczy. Pani Wanda poświeciła się opiece nad gospodarstwem domowym. Życie w zgodzie i wzajemne zrozumienie – to sekret długoletniego pożycia małżeńskiego Państwa Kunda.
Państwo Anna i Andrzej Orzłowscy
Para jubileusz 50-lecia małżeństwa wspominać będzie 12 grudnia. Mieszkają w Parzynie, ślub zawarli w Leśnie. Wspólnie wychowali trzech synów i trzy córki. Doczekali również siódemki wnucząt. Pan Andrzej pracował jako kierowca w nadleśnictwie Przymuszewo, a Pani Anna sprawowała pieczę nad domem. Wolny czas Pani Anny kiedyś wypełniało haftowanie. Pan Andrzej chętnie wybiera się do lasu na grzyby, bądź na ryby. Sekretem ich małżeństwa jest zrozumienie.
*
Dwie pary, państwo Jolanta i Stefan Kuliszewscy oraz Krystyna i Czesław Rodzeń, niestety z przyczyn osobistych nie mogli uczestniczyć w ceremonii nadania medali.